Info

Kas jāzina pacientam pēc ķīmiskā pīlinga:

  • date
  • 23/10/2015

Sāksim ar to, ka pīligi ir dažādi. pīlingiem ir atšķirīgi % un pH rādītāji. Un no tā ir atkarīgs cik dziļi pīligs iekļūst ādā. Attiecīgi kā rezultāts, tā arī simptomātika visiem pīlingiem ir dažāda. Sniegšu galveno informāciju, kas jāzina katram, kurš gribēs atsvaidzināt ādu ar skābju palīdzību:
1. Pirmajā dienā pēc procedūras āda ir jutīga, var būt savelkoša sajūta.
2. 2.-3.dienā āda var kļūt sausa un sākt lobīties – tā ir pilnīgi normāla parādība, šajā laikā nepieciešams palīdzēt veci ādai nolobīties (piemēram, uztaisīt skrubi). Pēc tam ādu ieteicams mitrināt ar kosmetologa ieteikto mitrinošo krēmu. Nedēļas laikā pēc procedūras ādas mitruma līmenis normalizējas, un minētā parādība pazudīs. Pielietojot spēcīgāku pīlingu, ādu noklās kārtiņa, kuru nedrīkst aiztikt vai noraut (kosmetologs ieteiks kā apstrādāt izveidojušos kārtiņu).
3. Pirmo 5-7 dienu laikā var rasties sīkas pumpiņas – nevajag uztraukties, tā nav alerģiska reakcija, tā ir pazīme tam, ka āda stimulējas ar skābes palīdzību. Šī parādība izzūd pēc dažām dienām.
Pēc procedūras pacientam aizliegts:
1. Pirmajās 3 dienās apmeklēt pirtis var būt tieši līdzās siltuma avotiem, jo tas rada negatīvu ietekmi uz ādu pēc procedūras .
2. Pirmajās 3 dienās izvairīties no tieša kontakta ar aktīvām ķīmiskām vielām (netīrīt ar šīm nekādas virsmas)
3. Pirmās 3 – 5 dienas pēc procedūras ieteicams izvairīties no tiešo saules staru iedarbības. Ilgstoši pēc ir aizliegtas procedūras solārijā.
4. Nedrīkst lietot kosmētiskus līdzekļus ,kuri nav pārbaudīti vai tos, kurus nelietojāt iepriekš (jāpakonsultējas ar kosmetologu, kādus līdzekļus drīkst lietot), jo skābes iedarbība pastiprina kosmētisko līdzekļu iedarbību – gan pozitīvi gan negatīvi .
5. Pirmajā dienā pēc procedūras nedrīkst lietot dekoratīvo kosmētiku.
6. Jāatceras, ka procedūras gaitu un āda stāvokli pēc procedūras ietekmē arī alkoholisko dzērienu lietošana, narkotiskie un psihotropie līdzekļu vai citas stipras zāles (tādēļ pacientam ir jāinformē kosmetologs par visiem augstākminētajiem faktoriem) .
Pirmajās 3 dienās pēc procedūras:
1. Jāmazgājas labas kvalitātes vēso ūdeni .
2. Nevar lietot toniku ar alkoholu .
3. Ja āda ir sausa un lobās jālieto mitrinošs krēms, kuru ieteica kosmetologs. (Var uztaisīt etiķa ūdeni un mazgāties ar to. 1 ēdamkaroti galda etiķa 9% etiķa (ne esences) uz 1 glāzi vārīta ūdens) .